Windykacja należności - kancelaria adwokacka Bialystok-Adwokaci.eu

Windykacja należności

Kancelaria M. Fidura, P. Świetlicki, B. Witkiewicz pomaga swoim klientom w odzyskiwaniu należytych wierzytelności. Z naszej praktyki wynika, że jest to jeden z najpoważniejszych problemów polskich przedsiębiorców. Kłopoty z płatnościami to najczęstsza przyczyna utraty płynności finansowej przez firmy, a nawet ich bankructwa. 

Nasza Kancelaria udzieli Państwu niezbędnej pomocy, jeśli mają Państwo problem z odzyskaniem zapłaty za sprzedany towar bądź wykonaną usługę. Poprzez skuteczną reprezentację w sporach cywilnych i karnych, dojdziemy Państwa racji i odzyskamy należyty dług. Naszym celem zawsze jest wyegzekwowanie zarówno należnej zapłaty z odsetkami jak i równowartością poniesionych kosztów.

Działania windykacyjne Kancelarii obejmują:


  • czynności zmierzające do pozasądowego (polubownego) odzyskania należności;
  • reprezentację w postępowaniu sądowym;
  • reprezentację w postępowaniu egzekucyjnym;
  • uprzednie zabezpieczenie wierzytelności na wypadek niewypłacalności dłużnika.

Warto pamiętać, że większość firm windykacyjnych najczęściej i tak korzysta z usług adwokatów bądź radców prawnych, skuteczna windykacja odbywa się najczęściej bowiem po przeprowadzeniu postępowania sądowego i uzyskania sądowego nakazu zapłaty bądź wyroku zasądzającego roszczenie. Dlatego wybierając usługi Kancelarii Adwokackiej adwokatów M. Fidury, P. Świetlickiego i B. Witkiewicza znacznie skrócicie państwo czas procesu windykacji oraz obniżycie państwo jej koszty. Dodatkowo podejmując się Państwa sprawy na samym początku poinformujemy Państwa czy roszczenie, którego chcecie dochodzić nie jest już przedawnione, oraz jakie są ewentualne skutki dochodzenia należności.

Działania kancelarii obejmują również wpisanie dłużników do rejestru dłużników niewypłacalnych prowadzonych przez Krajowy Rejestr Sądowy oraz do innych ogólnodostępnych rejestrów długów.

 

© 2016 Dobry Adwokat Białystok | M. Fidura, P. Świetlicki, B. Witkiewicz